Eski sevgili için canice plan: Mezar ve balta! Bildirideki yazım yanlışı ele verdi

Survivor

Member
Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Birleşik Krallık’a bağlı İngiltere’nin Lancashire bölgesinde yaşayan Katie Kenyon, iki çocuk annesi bir bayandı. 12 ve 14 yaştaki iki çocuğuyla bir arada yaşayan bayan 33 yaşındaydı. bir müddetdir birlikte olduğu 51 yaşındaki Andrew Burfield’dan ayrılan Kenyon, hayatını büsbütün işine ve çocuklarına ayırmıştı. Ancak bu karardan senelerca inşaat personeli olarak çalışan eski erkek arkadaşı Burfield hiç de şad değildi. Sık sık yeniden bir ortaya gelme talebinde bulunan adamın teklifleri Kenyon tarafınca reddediliyordu.

Eski erkek arkadaşının davranışlarına daha fazla katlanamayıp ayrılık sonucu alan Kenyon’ın Burfield’a dönme niyeti yoktu. Lakin Burfield pes etmeyi düşünmüyordu. Uzun bir süre boyunca eski sevgilisinin görüşme tekliflerini kabul etmeyen Kenyon, adamın ısrarları karşısında en sonunda geri adım attı.

SON DURAK MEZAR ÇUKURUYDU

Eski erkek arkadaşının görüşme teklifini kabul eden 33 yaşındaki bayan, Burfield’la 22 Nisan günü bir fast food restoranı önünde buluştu. İkili bir arada sessiz bir biçimde akşam yemeği yedi. Yemekleri bittiğinde restorandan çıkan ikili ondan sonrasında ormanlık bir alana hakikat yürümeye başladı. Burfield, uzun bir vakit daha sonra görüşmeye ikna ettiği Kenyon’la geçireceği bu günü daha öncesinde planlamıştı. Yaptığı plan kusursuz işliyordu. Önce sakince yemek yemişler çabucak sonrasında ise tam da istediği üzere ormanlık alana hakikat yürüyüşe çıkmışlardı. Ama iki çocuk annesini ormanda makus bir sürpriz bekliyordu.

Ormanlık alanda yaptıkları yürüyüş 33 yaşındaki hanımın düşündüğünün bilakis planlı bir seyahatti. Bu yolun sonunda bir çukur vardı. Andrew Burfield, eski sevgilisiyle buluşmadan bir gün evvel ormanlık alanda hiç bir kimsenin görmediği kuytu bir yer bulmuş ve o bölgede bir çukur kazmıştı. Restoran daha sonrasında yapacakları yürüyüş tam da bu çukurun olduğu noktada bitecekti. İşler tam da Burfield’ın planladığı üzere oldu. Mezar çukurunun yanına yaklaşan Katie Kenyon, hiç beklemediği anda başına büyük bir darbe aldı.

‘BİR MÜHLET SİZİNLE BABANIZ İLGİLENECEK’

Andrew Burfield, zalimce eski sevgilisinin bedenine ve bilhassa de başına baltayla ağır darbeler indiriyordu. Acılar ortasında yere yığılan bayanın feryatları bulundukları alanı inletse de etrafta onları nazaranbilen tek bir kişi bile yoktu. Kanlar ortasında kalan 33 yaşındaki iki çocuk annesi bayan bilhassa bedenine aldığı ağır darbeler kararında hayatını kaybetti.

Andrew Burfield artık eski sevgilisini zalimce öldüren bir katildi. hanımın parmak ortası terliklerini çıkartıp çantasına koydu, sonrasındasında Kenyon’ın cansız vücudunu kazdığı çukura yanlışsız itti. Hızlıca çukurun üzerini toprakla kapatan ve sonrasındasında yapraklarla örten cani adam, genç hanımın terliklerini ve onu öldürmek için kullandığı baltayı temizlemeye çalışarak olay yerinin uzaklarındaki bir çöp kutusuna attı.

Ancak her şey bunlarla da sonlu değildi. Eski sevgilisinin cep telefonunu da yanında götüren adam, eski sevgilisinin çocuklarına güya Katie Kenyon yaşıyormuş üzere onun taklidini yaparak iletiler attı. Burfield, annelerinin mevtini anlamaması için çocuklardan birine, “Sizi seviyorum ve üzgünüm. bir süre sizinle babanız ilgilenecek” diye yazdı. Annelerinden gelen iletisi okuyan çocuklar beklemedikleri bu cümleler şaşkındı. Çocuklar, annelerinden gelen iletisi süratlice teyzeleri Sarah Kenyon’a ilettiler. Kız kardeşinin kayıplara karışmasından şüphelenen bayan, yeğenine gönderilen iletisi okuduğunda dehşete düştü.

MESAJDAKİ YAZIM YANLIŞLARINI GÖRÜNCE ŞÜPHELENDİ

Kız kardeşinin mesajlaşırken lisan bilgisi kurallarına dikkat ettiğini fazlaca düzgün bilen Sarah Kenyon bir epey yazım yanlışı yapılmış olan bildirilerin bir oburu tarafınca yazıldığını, kardeşinin başına bir şey geldiğini, kaçırılmış olma ihtimalinin ise yüksek olduğunu düşündü.
Kız kardeş haklıydı. İletiler, eski sevgilisi tarafınca ormanlık bir alana yürüyüş mazeretiyle gdolayılen Katie Kenyon’dan değil, cani eski erkek arkadaşından gelmişti. Ailenin öbür üyeleriyle hislerini paylaşan kız kardeş, kısa bir vakit daha sonra polise gitmedilk evvel Katie Kenyon’ın eski erkek arkadaşı Burfield’ın meskenine gitti.

Karşısında saatler evvel öldürdüğü eski kız arkadaşının kardeşi ve onun erkek arkadaşını bakılırsan Burfield adeta çılgına döndü. Sarah Kenyon’ın ablasının vefatından daha sonrasında konutuna gelmesi onu hem korkutmuş birebir vakitte kızdırmıştı. Üçlü içinde çıkan tartışmada kız kardeşinin Burfield tarafınca öldürülmüş olabileceğinden giderek daha fazla emin olmaya başlayan Sarah Kenyon, erkek arkadaşıyla bir arada soluğu polis merkezinde aldı. Anthony ismi erkek arkadaşıyla polis merkezine giden Sarah Kenyon, takımlara kız kardeşinin kayıp olduğunu anlatarak Andrew Burfield’dan şüphelendiğini söylemiş oldu.

ÇOK GEÇMEDEN CÜRMÜNÜ KABUL ETTİ

Bir hafta boyunca kayıp bayanın nerede olduğunu araştırmaya başlayan takımlar epeyce geçmeden genç bayanın cansız vücuduyla karşılaştı. Katie Kenyon’ın cesedi, 29 Nisan tarihinde ormanlık alandaki bir çukurda bulundu. bayanın cesedi üzerinde yapılan incelemeler dehşetli tabloyu ortaya koyuyordu. Zalimce başına ve bedeninin birfazlaca bölgesine bir baltayla ağır darbeler alan Kenyon dehşetli bir biçimde hayatını kaybetmişti.

Çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye başlayan polisler epeyce geçmedilk evvel Burfield ve Kenyon’ı bir minibüsün ortasında seyahat yaptığını, sonrasındasında ise Burfield’ın minibüse tek başına adım attığını ortaya çıkartacaktı. Kısa vakit ortasında nerede olduğu tespit edilen Burfield cinayet kuşkusuyla tutuklanarak polis merkezine gdolayıldü. Dört kere sorguya çekilen Burfield, evvel katilin kendisi olmadığını söylemiş oldu. Lakin epey geçmeden cürmünü kabul etti. Mahkemeye çıkartılan Burfield, itiraflarına mahkemede de devam etti.

‘YANLIŞLIKLA ÖLDÜRDÜM’ DEDİ LAKİN BALTAYLA VURMUŞ!

Kenyon ile bağlarının iki buçuk yıl boyunca inişli çıkışlı bir biçimde devam ettiğini söyleyen Burfield, iki çocuk annesinin kendisini terk etmesinden daha sonra ayrılığı kabul edemediğini ve onu kazara öldürdüğünü söylemiş oldu. Lakin bu tabirini sonrasındasında değiştirdi ve şanssız bayanı öldürmeyi bir müddetdir planladığını itiraf etti. Burfield, “Cinayettilk evvelki gece onun mezarını kazdım. daha sonraki gün onu o çukurun çabucak başında elimdeki baltayla öldürdüm. Onu öldürdükten daha sonra ormanda 40 dakikaya yakın kaldım” dedi.

bayanın cesedi üzerinde yapılan otopside vahim gerçek ortaya çıktı. Evvel “Onu kazara öldürdüm” diyen cani, baltanın gerisiyle bayanın başına tam 12 sefer vurmuştu. Burfield, kazayla değil baltayı bilhassa bayanın başına yanlışsız isabet ettirmek için efor sarf etmişti. Talihsiz bayan yalnızca başına değil, beraberinde bedenine da birfazlaca kere ağır darbe almış ve olay yerinde hayatını yitirmişti.

‘HİÇBİR CEZA BU ACIYI HAFİFLETMEYE YETMEZ’

Geçtiğimiz günlerde Preston’daki karar duruşmasında cinayeti işlediğini itiraf eden cani Burfield’ın cezası sonunda belirli oldu. Suçlu bulunan 51 yaşındaki Burfield en az 32 yılı cezaevinde geçirmek üzere müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Duruşma daha sonrası basına konuşan polis müfettişi Al Davies, “Burfield, bahtsız hanımı ailesinden ayırmaya çalışan, onu denetim edip manipüle eden düzenbaz bir kabadayı. hanımın çocuklarını annesiz bırakan bu caninin alacağı hiç bir ceza bu büyük acıyı hafifçeletmeye yetmez. Lakin bir daha de müebbet mahpus cezası sonucunı memnuniyetle karşılıyorum. Bu epey yabanî ve acımasız bir cinayetti” diye konuştu. Davies ayrıyeten Burfield’ın bağlantı boyunca Katie Kenyon’ı daima denetim altında tutmaya çalıştığını, genç hanımın ise ilginin kendisinde yarattığı kaygı ve kaygılarını sık sık ailesiyle paylaştığını hatırlattı.

Verilen ceza kamuoyunda sevinçle karşılanırken polisin basınla paylaştığı birkaç fotoğraf ise bilhassa toplumsal medyada büyük ilgi gördü. Ceza daha sonrasında polisin yayınladığı manzaralarda polis memurlarının Burfield’ı cinayetin işlendiği bölgeye götürdüğü görülüyordu. bayanın cesedini nerede sakladığını göstermek için yere diz çöken cani, üstündeki beyaz tulum, yüzündeki maske ve ellerindeki kelepçeyle grupların sorularına karşılık vermeye çalışıyor fakat eski sevgilisinin cansız vücudunu nereye kazdığını hatırlamadığını söylüyordu. Burfield’ın mezar çukuru kazmak için muhtaçlık duyduğu küreği babasından ödünç aldığı, vahşice öldürdüğü bayanın telaşlı yanıtlarına sadece emojilerle yanıt verdiği basınla paylaşılan öbür bilgiler içindeydı.