Twitter CEO’sundan Şaşırtan Açıklama: “Bitcoin Dünya’ya Barış Getirecek”

Asian

Member
Twitter CEO’su Jack Dorsey’in uzun vakittir Bitcoin’i desteklediği biliniyor. Aslında, kripto para ünitelerine son derece optimistik bir yaklaşıma sahip ve bu sistemin daha barış dolu bir gezegenin ortaya çıkmasını sağlayacağını düşündüğünü söylüyor. Milyarder iş adamı son açıklamasında da Bitcoin’in finansal eşitsizlikleri dengeleyebileceğini ve insanlığın daha kıymetli problemlere odaklanmasını sağlayacağını söylemiş oldu.

Dorsey, “Umudum, Bitcoin’in Dünya barışını yaratması ya da Dünya barışının yaratılmasına yardımcı olması. Bütün bu inhisarlar istikrarda değil ve bireylerin bunu değiştirecek gücü yok. Bu çaba sırasında Dünya’nın gerçek büyük meselelerine odaklanmamız mümkün olmuyor. Bu sorunu temel seviyede çözmeyi başarırsak her şey dramatik bir biçimde daha güzele gidecek. Bu, fazlaca uzun vadeli bir hayal üzere görünebilir lakin eninde sonunda barış getireceğini düşünüyorum” diyor.

Dorsey bu yorumları, The B Word konferansında “ekonomik güçlendirme için bir araç olarak Bitcoin” isimli bir panel sırasında yaptı. Tartışmada ayrıyeten Tesla CEO’su Elon Musk ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood da bulunuyordu.

• Bitcoin nedir?
  • Dogecoin: Sürpriz Kripto Para Ünitesi Dogecoin Nedir?
Kripto paranın mevcut durumu ile dünya barışına yol açma potansiyeli içinde, birfazlaca bölgede güvenilmez internet erişimi üzere biroldukça mani bulunuyor. Bitcoin madenciliği ve süreçleri işlemek için gereken güç tüketimi de Dorsey’inkiyle çelişiyor. Biroldukça kripto para ünitesinin çevresel tesiri göz önüne alındığında, vizyonu biraz yanılgılı üzere görünebilir.

• Jack Dorsey’den Bitcoin’in Yazgısını Değiştirecek Karar!
Bu yılın başlarında Musk, Tesla’nın bitcoin ile ödeme almaktan vaz geçtiğini, bunun sebebin de kripto para madenciliği sırasında güç elde etmek için kullanılan fosil yakıtların gezegene ziyan veriyor olması olduğunu söylemişti. Fakat Musk, konferansta Tesla’nın bitcoin kabul etmeye devam edebileceğini de belirtti. Yenilenebilir güç kullanmasının yüzde 50’nin üzerine çıkması, bu alanda bir adım atmalarına niye olabilir.