Saçma sapan konuşan, ateş püsküren Angel Reese tarafından giyilen LSU

Tory

New member
Louisiana kadın basketbol maçından sonra imza ve özçekim için bekleyen hayran kalabalığı o kadar büyüdü ki takım bir polis memuruyla seyahat etti.

Kişiliklerle dolu bir kadroda, ana cazibe Baton Rouge’da Bayou Barbie olarak bilinen Angel Reese’dir. Baltimore’dan 1,8 metrelik bir forvet, adını LSU’nun rekor kitaplarına yazdırıyor ve Ulusal Yılın Oyuncusu için önde gelen yarışmacılardan biri.

Normal sezon finallerinde, en büyük ev sahibi olan 15.271 taraftar – Pete Maravich Assembly Center’da erkek veya kadın basketbol rekoru – Reese’in sezonun 27. double-double’ını yapmasını izledi. Bunu ikinci çeyrekte yaptı. Tigers, Mississippi Eyaleti’ni yendikten sonra, LSU’nun en tanınmış eski oyuncularından biri olan Shaquille O’Neal, onunla sahada tanıştım.

Sezondan önce Maryland’den transfer olan ve Division I’in en iyi takımlarından birinin baş oyuncusu haline gelen Reese için bu, onunla dolu bir sezonda öne çıkan son andı. Şutları vururken, ribaundları yakalarken ve ustalıkla kepçe turnikeleri atarken, Baltimore tarzı oynuyor.

Reese geçen hafta bir telefon görüşmesinde “Beni birçok oyuncudan ayıran şeyin bu olduğunu hissediyorum, bu köpek zihniyetine sahibim ve her zaman sahaya çıkıp kazanmak istiyorum ve bu beni çok tutkulu yapıyor” dedi. “Öyleyse önümde kim olursa olsun, onu alacağım ve seninle tüm maç boyunca saçma sapan konuşacağım, hepsi bu.”

Tigers (27-1, 15-1 Güneydoğu Konferansı) program tarihindeki en iyi normal sezonu elde ederken Reese çok önemli bir rol oynadı: Koç Kim Mulkey’nin ilk sezonunda 26 galibiyet sezonunun ardından 2004-5 Finalleri. Sylvia Fowles ve Seimone Augustus.

Geri saha, Louisiana eyaletinin Associated Press anketinde 4. sırada yer almasına da yardımcı oldu. Alexis Morris, kariyerine Baylor’da başladıktan sonra Mulkey’deki ikinci sezonunda maç başına ortalama 14.5 sayı ve neredeyse iki top çalma ile oynuyor. Ve bir de SEC Yılın Birinci Sınıfı Flau’jae Johnson var ve America’s Got Talent jürisinden birinin dediği gibi, bir rapçi olarak “hesap edilmesi gereken bir canavar”.

Ancak Reese, Tigers’ı çalıştıran motordur. En az 20 sayı ve 20 ribaund ile beş maç kaydetti ve maç başına sayı ve ribaund açısından Division I’de ilk beşte yer aldı.

Fowles’ın 19’luk program rekoru serisini kıran sezonun başlarında üst üste 23 double-double’ı, geçen ay kızgın bir girişimi savuşturmak için Georgia’ya karşı dördüncü çeyrekte 10 sayı atmayı içeriyordu. Reese, bu hafta sonu Greenville, SC’deki SEC turnuvasında veya bu ayın sonlarında başlayacak NCAA turnuvasında bir kez daha double-double yaparsa, Fowles’ın bir sezonluk takım rekorunu kıracak.

Reese’i double-double altında tutan ve bu sezon şu ana kadar LSU’yu yenen tek takım, hüküm süren ulusal şampiyon olan 1 Numaralı Güney Carolina’ydı. Her ikisi de ilk iki turnuva maçını kazanırsa, takımlar Pazar günkü SEC şampiyonluk maçında tekrar karşılaşabilir.

Taraftarlar, geçen ay Reese ile 2022’de yılın oyuncusu seçilen Güney Carolina forveti Aliyah Boston arasındaki karşılaşmayı çılgına çevirmişti. Maçtan sonra, 88-64 Gamecocks zaferi, Reese ve Boston Güney Carolina arenasında sohbet ettiler ve birbirlerinin becerileri ve sporu tanıtma biçimleri hakkında birbirlerine iltifat ettiler.

Boston geçen hafta bir telefon görüşmesinde “Bence ribaundları harika,” dedi. “Basketbolun peşinden koşarak ve sadece baskın yaparak ve sadece, bilirsin, LSU’nun kadrosundaki baskın oyuncu olarak harika bir iş çıkardığını düşünüyorum.”

Reese’in diğer oyuncularla olan arkadaşlıkları, rekabet gücünü zedelemedi. Bu, 19 Şubat’ta Florida’ya karşı oynanan bir maçta görüldü. Nina Rickards, Reese’e tartışmalı bir turnike yaptı ve top kaleye giderken onunla alay etti. İki dakikadan kısa bir süre sonra Reese, Rickards’ın şutunu voleybol topu gibi kenara vurdu ve çığlık attı. Reese’in liseden beri arkadaş olduğunu söylediği oyuncuların ikisi de teknik faul aldı.

Ocak ayında Arkansas’a karşı oynanan bir maçta en çok dikkati Reese’in ateşi çekti. Bir oyun sırasında ayakkabısını kaybetmişti; Ayağının üzerine geri kaydırmaya çalışırken, Razorback’lerden Samara Spencer ara sokakta kaymaya başladı. Reese sol elinde ayakkabısıyla sağ eliyle şutu bloke etti ve yerde Spencer’a bağırdı. Bu aynı zamanda teknik bir

Maçtan sonra LSU, Reese için 3 puanlık galibiyet Twitter’da dedi“‘Utanmak’ yerine oyuna tutkuyla bakan kadınları normalleştirelim.”

Reese teknik sorular aldığında, Mulkey tipik olarak hakemlere Reese’in ne dediğini veya ne yaptığını sorar. Bazen, dedi, bu sadece bir bakış.

Mulkey geçen hafta verdiği bir röportajda, “Ona ‘Çizgiyi aşıp aşmadığına ben karar vereceğim ve aştıysan benimle otur’ dedim” dedi. “Aynı zamanda ona şunu da öğretiyorum, bilirsiniz, çizgiyi geçmemiş olsanız bile onların alacağı iki serbest atışla kaybetmememizi umsanız iyi olur.

Mulkey, “Ona sadece öğret,” dedi. “Oyuncuların tutkusunu asla elinizden almak istemezsiniz.”

Reese’in koçu bu yoğunluğu birçok kez gördü. Uzun süredir aile dostu olan Jimmy Price, sürüşün özellikle Reese’in Baltimore’daki St. Frances Academy’deki birinci yılında “vurduğunu bildiğimde” oynadığı bir maçtan sonra fark edildiğini söyledi. Reese, ulusal yarı finalde 24 sayı ve 20 ribaund ile oynadı ancak takımı uzatmalarda kaybetti.

Price, “Maçtan sonra ağladı, ağladı ve kimsenin canını sıkmak istemedi,” dedi. “Ve bunun bir şampiyonun kalbi olduğunu görüyorum. Bunu sadece şampiyonlar yapar.”

Frances’de dört seçkin yılın ardından Reese, Maryland’e kendi sınıfında ulusal düzeyde 2 numaralı asker olarak katıldı ve yalnızca Connecticut gardiyanı Paige Bueckers’ın arkasında kaldı. Kardeşi Julian, sonraki sezon Maryland erkek takımına katıldı.

Sağ ayağındaki bir kırık, Reese’i birinci sınıfta sadece 15 maçla sınırladı, ancak ikinci sınıfta patlak verdi ve maç başına yaklaşık 18 sayı ile double-double ortalaması aldı. Terrapins’in NCAA turnuvasında Stanford’a üst üste ikinci 16 mağlubiyetleri olan Reese 25 sayı, 9 ribaund, 3 top çalma ve 3 blokla oynadı. Maryland’deki son maçı olacaktı.

Sezonun ardından “yeni bir şeye ihtiyacı olduğuna” karar verdi. Program tarihindeki en iyi acemi olarak Maryland’e gelen yerel bir aday olan üçüncü takım All-American, mevcut en yetenekli oyunculardan biri olarak aniden transfer portalına girdi.

“Yeni bir başlangıca, beni zorlayacak, bir sonraki seviyeye taşıyacak bir koça ihtiyacım vardı” dedi. “En iyi draft seçimi olmak ve en yüksek seviyede kazanmak istiyorum, bu yüzden LSU’ya gelip Koç Mulkey ve onun bir yıl içinde yaptığı her şeyi geliştirmek benim için önemliydi.”

Reese’i bu sezon bu kadar başarılı yapan şeylerden biri de sahada daha fazla yer alması. Daha iyi durumda olduğunu ve ikinci sınıfta bunu dört kez yaptıktan sonra başarısız olmaktan kaçındığını söyledi. Zaten bu sezon dört maçta daha az dakika kaydetti.

Reese’in oyunu ve kişiliği, göz alıcı görünümü nedeniyle Bayou Barbie adını takan LSU hayranlarına onu sevdirdi. Her oyun için tırnaklarını yaptırması gerektiğini söyleyen bir oyuncu için uygun bir takma ad. Reese avluya girmeden önce dudak parlatıcısı sürüyor ve kirpik uzantılarını kendisi uyguluyor. Reklam geliri amacıyla, adını ticari marka haline getirme sürecinden geçiyor. (Ayrıca bir YouTube kanalı ve Coach ve yerel bir hukuk firmasıyla isim, benzerlik ve benzerlik anlaşmaları vardır.)

Reese, bu hayranlardan ve geçmiş LSU efsanelerinden ilham alıyor. Augustus ile konuştu ve ona gösterdi. eski bir fotoğraf: Bir WNBA maçından sonra Augustus’un yanında duran ilkokul çağındaki bir Reese. Reese, maç sonrası kalabalıklarla yüzleşirken bu görüntüyü aklında tutuyor.

“Bu, bir gün başka biri için ben olabilirim” dedi.