Paramount otel için haciz sonucu

GarDaŞ

New member
Paramount otel için haciz sonucu Otelin birinci sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras, mirasçısı olduğu Ufuk Turizm şirketinin paylarının Finsolvent isimli şirkete devredilmesine rağmen parasının ödenmediğini belirterek, İstanbul 19. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 2019 yılında dava açmıştı. Bu davayı kazanmış ve mahkeme 15.4 milyon dolar ödenmesine karar vermişti. Ödeme yapılmayınca da haciz sonucu alınmıştı.

‘Ciddi ziyan doğması ihtimaline karşı’

Duvar’dan Bahadır Özgür’ün haberine göre, mahkeme sonucunda şu tabirlere yer verildi:

“Mevcut durumda meydana gelebilecek bir değişme halinde hakkın elde edilmesinin kıymetli ölçüde zorlaşması ya da büsbütün imkansız hale gelmesi, önemli ziyan doğması ihtimaline karşı, dava konusu otelin üst hakkı ile Ufuk Turizm İşletmeleri paylarına ihtiyati haciz konulmuştur”

bu biçimdece mahkeme Unico Sigorta’nın otelin üst kullanım hakkını, SBK Holding’in de Ufuk Turizm’deki payları devretme yahut satmasını engelleyecek sonucu almış oldu.

‘Cihan Ekşioğlu otelimize tankla girdi’

Paramount Hotel’in birinci sahibi Atilla Uras’ın kızı Yasemin Uras ise yaptığı açıklamada, Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otelin üzerine ‘çöktüğünü” babasının ölümündeki kuşkuları, payların nasıl el değiştirdiğini anlatmıştı. Öte yandan Uras, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Cihan Ekşioğlu’nun Atilla Uras’ın öldüğü gün otele devletin tankıyla girdiğini, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belirli olmadığını söylemişti.

Uras, Paramount otelin Sezgin Baran Korkmaz’a geçtiğini Korkmaz’ın Twitter hesabından yaptığı paylaşımla öğrendiğini belirterek şunları kaydetmişti:

“‘Bana birkaç kişi aracılığıyla telefon açıldı ve “Ben Kazaklardan 42 milyon euroya aldım’ dedi. Benle yalıda oturup, konuşmak istediğini söylemiş oldu. Ben de ‘Öyle bir şey olamaz lakin ödenmemiş bedeli var siz de biliyorsunuz, istek ederseniz avukatınızla ofisime gelirsiniz, oturup konuşuruz’ dedim. Gelmedi”