Mentorluk ve beklentileri ayarlama konusunda iki kadın basketbol koçu

Tory

New member
WASHINGTON Daytona’daki ilk sezonum, koç yardımcımla aramda geçen konuşmanın konusuydu. [Russ Jackson]. İkinci teknik faulümü aldım ve hakemlere bağırmaya devam ettim. Maçlardan sonra sohbet ettik. Ve söylediği şey, ofisin çok iyi olmaması değil, ekibin çok iyi olmamasıydı. Geri dönüyoruz ve bir film izleyeceğim ve şans eseri Şükran Günü’nden hemen önce, böylece geri dönüp tüm maçları izleyebilirim. ‘Belki de bu gruptan beklentilerimi ayarlamam ve çıkmam gerekiyor’ gibiyim. kazanç İle büyümeyi nerede görüyoruz?” Çünkü kazanmayı bekliyorum.

Diğer takımın ne olduğunu biliyoruz. Neye sahip olduğumuzu biliyorum Ve belki de benim oyuncularımızdan beklentilerim, sahaya fiilen çıkacak üründen çok daha yüksek. Güvendiğiniz biri size bunu söylediğinde, hayranlar veya ebeveynler söz konusu olduğunda durum farklıdır. Ancak birisi antrenmanda veya maçlarda olduğunda, takımınızın neye sahip olduğunu bilir.

İyi bir akıl hocası olmak için ne gerekir?

REVE Güçlendirme isteği. Bir akıl hocasının işi, insanların nereye gitmek istediğini ve sizin oraya gitmelerine yardım edebileceğinizi anlamaktır. Birisi bulunduğunuz yere gelmenize yardım etti.

WASHINGTON Takvimimdeki alıntılardan biri, “Başkalarının istediklerini elde etmelerine yardım edersen, bu hayatta istediğin her şeye sahip olabilirsin.” Amacımız, başarılı olduğunu görmek istediğimiz insanlara her zaman yardım edebilmek, iyi şeyler sunabilmektir. , olumlu ve etkili liderlik. Her biri için farklıdır. Her birinin burada, Lincoln’deki deneyimlerinden beklediği tamamen başka bir şey. Akademik düzeyi çok yüksek bir çocuk grubumuz var. Takımımızda istediği kadar oynayamayan kızlardan bazıları buradan ayrılacak ve doktor ve dişçi olacak. Bir takım ortamında başarılı olmalarına yardım edebilmek çok önemlidir. Çünkü öğrenci-sporcular mezun olduklarında, arkadaşlık isteyen insanlardır – takımlarda nasıl oynanacağını bilen insanlar, kum havuzunda nasıl oynanacağını bilen insanlar.

Kadın futbolundaki en büyük zorluk nedir?

REVE Seviye ne olursa olsun, kadın basketbolunun en büyük zorlukları toplumsal normlar ve baskıdır. Kadın sporunda üstel bir büyüme gördük, büyük ölçüde kadınların liderlik pozisyonlarındaki ısrarı ve ısrarı bizi ileriye itti. Ve bence medyada yüzde beşten daha az yer almaya devam ettiğimiz için bu hala en büyük engel. Küresel pazarlama dolarının küçük bir yüzdesini almaya devam ediyoruz. Ancak, oyunu insanların asla olacağımızı düşünmediği yerlere fırlatacak muazzam bir büyüme fırsatı var.

WASHINGTON Title IX’un 50. yıl dönümüyle birlikte NCAA içinde büyük bir hareket var. Geçen yılki konferans turnuvamızda, kadınlar maçımız yaklaşık 13.000, erkekler maçımız ise yaklaşık 17.000 taraftarın ilgisini çekti. Sahip olduğumuz ürünü pazarlayabilmek, sürekli olarak üzerinde çalışmamız ve sürekli olarak iyileştirmeye çalışmamız gereken bir şeydir. WNBA birinci yılımın sonunda başladı. Takım arkadaşlarımla bu küçük televizyonun etrafında toplanıp tüm maçları izlediğimizi hatırlıyorum. Basketbol oynamamın nedenlerinden biri de insanların bana oynayamayacağımı söylemesiydi. Basketbolda sana göre bir şey yok. Neden sabah 6’da bahçede top sürüyorsun??

Kadınlar olarak, özellikle basketbolda, her zaman yapamayacağımız söylendi. Oynamak için yeterli alan yok. Neden hepiniz çemberi indirmiyorsunuz? Neden 3 nokta çizgisini hareket ettirmiyorsun? Halihazırda harika bir ürün piyasaya sürdüğümüzde, insanların ürünümüzü değiştirmek, onları bulundukları yerden devam ettirmek için bizden yapmamızı istedikleri o kadar çok şey var ki. İnsanlar gelip görünce ‘Abi bu oyunlar çok heyecanlı’ diyorlar. Kadın basketbolunun bu kadar hızlı olduğunu bilmiyordum.” Çünkü şans tanımadılar.