Markette tartıştığı insanların üzerine öksürünce işten kovuldu

GarDaŞ

New member
Markette tartıştığı insanların üzerine öksürünce işten kovuldu Lincoln kentindeki bir mağazada gerçekleşen hadisede, çocuğuyla alışveriş yapan bir bayan tarafınca kameraya alındı.

Görüntüde orta yaşlı, sarışın ve maske takmayan bir bayan onlara hakikat yürüyerek niye maske taktıklarını soruyor. Anne ve çocuğuna “Çok tatlısınız” diyen bayan aşı olup olmadıklarına dair sorular sormaya başlıyor.

Görüntüyü çeken bayan niye maske takmadığını sorduğunda yabancı “Alerjim var. Tahminen tıbbi bir sıkıntım var. Maske takmama gerek yok” diye yanıtlıyor.

‘Öksürmeye başladı’

Jessabird ismiyle görüntüyü Reddit’te paylaşan bayan, yabancının çabucak sonrasında mağazada onları takip etmeye başladığını ve kasıtlı bir biçimde üzerlerine öksürdüğünü söylemiş oldu.

COVID-denier in Nebraska coughs on shoppers at a supermarket pic.twitter.com/Ejy9HfsshS

— Fifty Shades of Whey (@davenewworld_2) September 7, 2021

Independent Türkçe’nin aktardığına göre, Jessabird “Alışverişime devam etmeye çalıştım ancak bu hanım markette beni takip etti. Uzaklığını müdafaası gerektiğini ve üzerime öksürmesinin bir atak olduğunu söylemiş oldum. Güldü ve ‘Şuna bak, bu kadar korkman ne kadar tatlı’ demeye devam etti” diye ekledi.

Bayan, anne ve çocuğa “koyun” da demiş. Görüntü, toplumsal medya platformlarında milyonlarca sefer izlendi.

Olayın akabinde işini kaybetti

12 News’in bildirdiği üzere yalnızca Jane diye tanımlanan bayan Arizona eyaletine bağlı Scottsdale’den ve olayın akabinde işini kaybetti.

hanımın patronu SAP geçen hafta attığı tweet’te “Olayı inceledik ve kelam konusu kişinin artık SAP için çalışmadığını doğrulayabiliriz” dedi.