Kraliçe’den vefatından 1 gün daha sonra ağlatan mektup! Kainat hoşunu şoke etti

Survivor

Member
Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – İngiltere Norwich’te yaşayan 38 yaşındaki Kerri Parker, geçen temmuz ayında Buckingham Sarayı’ndaki Platinum Jübile Bahçe Partisi’ne katıldıktan daha sonra Kraliçe’nin yazdığı son mektuplarından birini alacağından habersizdi. 2012 beyin kanseri olduğunu öğrenen ve tedavi olup uygunlaşan genç bayan 2017 yılında hastalığının yinedan nüksettiğini öğrendi. Hollywood dublörü olarak eğitim alan ve model olarak çalışan Parker, bu yıl da dokuz aylık kemoterapi sürecini tamamladı. “Bu bir mucize yoksa oldukçatan ölmüştüm” diyen model Londra Maratonu ve Everest Dağı’na tırmanışı üzere katıldığı etkinliklerle birfazlaca kanser hastasına ilham kaynağı oldu. Tümörden muzdarip olan herkes için hayatını beyin tümörü araştırmalarına adadı. Bu gayeyle 16 bin pound bağış (yaklaşık 325 bin lira) topladı.

KRALİYET PARTİSİNE DAVET EDİLDİ

Gösterdiği bu gayretler ise Kraliyet’in gözünden kaçmadı. Bu sebeple Temmuz 2022’de Kraliçe’nin tahta 70. yıl kalışı sebebiyle Buckingham Sarayı’nda gerçekleşen Platin Jübile bahçe partisine davet edildi.

Yaptığı hayır işlerinin onore edilmesi için Kraliçe’nin partisine davet edilen Kerri Parker, Kraliçe’ye bir teşekkür mektubu yazdı. Mektupta hastalığı hakkında umutsuz hissettiğini belirtmişti. Ayrıyeten Kerri Parker, Kraliçe’ye yazdığı mektupta, “Şimdi kanseri yenebileceğimi hissediyorum. Benim için farkında bile olmadan yaptığınız şey hayli özel bir şeydi. Bu beni sahiden epeyce duygulandırdı ve artık kanseri nitekim yenebileceğimi hissediyorum” dedi. Parti hakkında ise, “Kraliçe’nin Kraliyet Muhafızı ile tanıştık, bu bir ömür uzunluğu anlatacağım bir deneyimdi” sözlerini kullandı.

‘SON MEKTUPLARINDAN BİRİ’

Geçtiğimiz ay Miami’de düzenlenen Dünya Kainat Hoşu yarışında hoşluk kraliçesi seçilen Kerri Parker, teşekkür mektubunun Kraliçe’ye ulaşmasını katiyetle beklemiyordu, keza beyin tümörü araştırmaları için girdiği uğraşın kraliçe tarafınca görülmesi ve takdir edilmesini de. Ta ki posta kutusunda Kraliçe’nin vefatından tam bir gün daha sonra kraliyet mühürlü bir zarf bulana kadar. Parker, Kraliçe’nin vefatından bir gün daha sonra çok heybetli duran ve Buckingham Sarayı’ndan geldiği belirli olan mektubu aldığında gözyaşlarına boğulduğunu söyleyip ekledi:

“Harika bir ikram. Bu Kraliçe’nin son mektuplarından biri olmalı. Bu mektup tarih dolu ve biraz kalbimi sızlatan bir hazine üzere. Hâlâ şoktayım, bu fazlaca çılgınca.”

Mektup, kraliyet özel kalemi Tara Mundy’dendi ve Parker’ın nazik mektubu için Kraliçe’nin minnettar teşekkürünü lisana getiriyordu. Kraliçe, “Tahta çıkışımın yetmişinci yıl dönümü vesilesiyle nazik bildiriniz için size minnettarlığımı sunuyorum” diye yazmıştı.

‘KRALİÇE MAJESTELERİ ÇOK ÜZÜLDÜ’

Mundy’den gelen mektupta yer alan sözler ise şu biçimdeydi: “Kraliçe Majesteleri, kanser olduğunuzu öğrendiğine hayli üzüldü, mektubunuz için size teşekkür etmemi istedi. Kraliçe’ye beyin tümörü araştırmaları için farkındalık yaratma uğraşlarınızı bildirmeniz ve arkadaşlarınız Bay Toby Priestly ve Bay Damian Todd’a sıcak bir övgü paylaşmanız büyük incelikti.”

Gelen kartta, Parker’ın çerçeveleyeceğini söylemiş olduği Kraliçe’nin bir resmi de vardı. Parker, “Sadece saltanatının ne kadar harika olduğunu ve bir bölümün sonunu hatırlamak için bahçe partisi davetiyemle birlikte çerçeveleyeceğim. Kraliçeyi sevdim; tatlı, sempatik ve küçük bir hanımdı. Partide siyah beyaz fotoğraflarıyla birlikte Prens Philip’le büyümesini de izledim. Gerçek aşkına geri dönmesi beni rahatlatıyor” dedi.