‘İş görüşmem var’ deyip meskenden kaçmıştı! Adım adım plan kurup kocasını bu biçimde bastı

Survivor

Member
Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr – Singapur’un Changi Havalimanı’nda geçtiğimiz günlerde pes dedirtecek bir olay yaşandı. Kısa bir süre ortasında viral olan görüntü izleyenleri de hayrete düşürüyor. İsmi açıklanmayan koca bundan yaklaşık 6 ay evvel “İş görüşmesine gidiyorum” diyerek konuttan ayrılıp sırra kadem bastı. Karısını ve dört yaşındaki oğlunu terk eden adam meskenden ayrılır ayrılmaz numarasını da değiştirdi. Kocasından haber almak için tekraren numarayı çeviren bayan hiç bir biçimde ona ulaşamıyordu. Bir vakit daha sonra kocasının onu terk ettiğini düşünen ve kendisiyle ilgili değil, oğlu hakkında bilgi vermek istediğini söyleyen bayan mahallî bir gazeteye kocasına hiç bir biçimde ulaşamadığını yazdı. Günler birbirini kovalarken kocasını aramaya karar veren kimliği meçhul bayan bilgileri açıklanmayan bir plan yaptı. Adım adım sürdüğü iz onu hayatının ihanetine götürecekti.

KOCASINI BULDUĞUNDA YALNIZ DEĞİLDİ

4 yaşındaki oğluyla birlikte kocasını 2022 yılının haziran ayında Singapur’un Changi Havalimanı’nda binlerce kişi içinde bulan bayan ise gördüklerine inanamadı, kocası yalnız değildi! Sevgilisiyle havalimanında el ele tutuşarak yürüyen adam karşısında eşini ve oğlunu görür görmez ne yapacağını bilemedi. Aylarca sorumsuz kocasından tek bir haber alamayan ikinci şoku da kocasının kendisini aldattığı hanımı görür görmez yaşadı. 8 ay evvel ailesini terk eden koca keman dersi almak için meskenine gidip gelen öğrencisiyle bir arada kaçmıştı! Bunun üzerine öfkeli eş, “Son 6 aydır neredeydin? Ben hâlâ senin karınım, bunu unutma” diyerek bağırdı, şaşkın koca ise hiç bir karşılık vermedi.

Kocasına Malezya’da bir ailesini olduğunu hatırlatan bayan, oğullarının kendisine daima babasını sorduğunu ve artık oğluna bir karşılık veremediğini söylemiş oldu. Yaşanan bu olayı Facebook’ta herkese duyuran ismini açıklamak istemeyen eş, “Oğlum bana ‘niçin babam beni aramadı?’, ‘Babam niye beni görmeye gelmedi?’ diye sorup duruyor. Ona daima babasının Singapur’da para kazanmak için fazlaca çalıştığını söyleyip duruyorum” tabirlerini kullandı.

6 ay boyunca aradığı kocasını bir havalimanında köşeye sıkıştıran bayan, kocasıyla karşılaştığı o anı ise toplumsal medya paylaşımında şu sözlerle ifade etti:

“Çocuğum ve ben giriş kapısında bekliyorduk. Kocam keman dersi verdiği öğrencisiyle el ele tutuşuyordu. O anda kalbim derinden acıdı.”

Havalimanında yaşanan bu şanssız olaydan daha sonra adam ve bayan sükunet içinde yollarına gitti. Kimliği bilinmeyen bayan ise şimdilerde boşanma davası açmak için oğlunun babasına bir daha ulaşmaya çalışıyor. Olaya şahit olanlar ve toplumsal medyada okuyanlar ise gelişmeleri merakla bekliyor.