İnfo Yatırım’dan Eurobond Piyasaları Haftalık değerlendirmesi

Tory

New member
Piyasa Gelişmeleri

Global pay senedi endeksleri, geçtiğimiz hafta boyunca yaşanan sert satışların akabinde haftanın son süreç gününde toparlanma eforuna girmiştir. Bilhassa, Çin’de Covid-19 salgını kaynaklı hadise sayılarında görülen artış; piyasalarda volatiliteyi artırmaktadır. Cuma günü başlayacak ve iki gün sürecek olan Jackson Hole Toplantısı’nda ise, yatırımcılar Fed Lideri Powell’dan gelecek
bildirileri yakından takip edecektir.

Geçtiğimiz hafta takip edilen bilgilerde, ABD’de Salı günü açıklanan perakende satışlar verisi beklentilerin altında gelirken; sanayii üretim verisi ise piyasa beklentisinde geldi. Çarşamba günü takip
edilen FOMC Toplantı Tutanakları’nda ise varlık alım programında azaltıma gidileceği istikametinde iletiler verildi. Euro Bölgesi’nde Salı günü açıklanan ekonomik büyüme sayıları beklentilere paralel açıklanırken, Çarşamba günü takip edilen tüketici fiyat endeksi de piyasa beklentisinde belirtildi.

Bu haftaya yönelik ekonomik takvim incelendiğinde ise, ABD tarafında Pazartesi günü imalat ve hizmet PMI sayıları, Salı günü yeni konut satışları, Çarşamba günü güçlü tüketim malları,
Perşembe günü ekonomik büyüme ve Cuma günü şahsi tüketim harcanması dataları takip edilecek. Avrupa tarafında ise, Pazartesi günü Almanya ve Euro Bölgesi’ne ilişkin PMI sayıları, Salı günü
Almanya’ya ilişkin büyüme, Çarşamba günü IFO Beklenti Endeksi ve Perşembe günü ECB Toplantı Tutanakları yakından izlenecektir.

Yasal İhtar

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy idare şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri içinde imzalanacak yatırım danışmanlığı kontratı çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu niçinle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım sonucu verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

İnfo Yatırım