Eda Fazilet kimdir, kaç yaşında, nereli, eşi kim? İşte merak edilenler

Oyunmax

New member
Ailesinin yönlendirmesiyle atlet olmaya karar veren Eda Fazilet, okula gelen voleybol antrenörünün dikkatini çekmesiyle voleybol mesleğine başladı. ‘Voleybolun Alex de Souza’sı’ olarak anılan başarılı atlet, verdiği bir röportajda kendisiyle ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

“Ben sorumluluk almayı seven biriyim. Saha ortasında de bu biçimde, haricinde da. Kişiliğim bu. Hoşuma gidiyor. Sorun çözmeyi de severim. daha sonra serinkanlıyım. Kontrolümü de kolay kolay kaybetmem. Kritik anlarda, bir sayıyla oyuna ivme kazandırabilmek, grup arkadaşlarımın moralini yükseltmek benim performansımı da arttırıyor. Bunlar kişiliğimle, sportmen karakterimle ilgili şeyler. Kişisel performansım haricinde, muhtemelen, ekip ruhuna verdiğim katkıdan, antrenörlerim ve yöneticilerim bana daima kaptanlığı yakıştırıyorlar. Memnunum. Zira fazlaca büyük bir uğraş var. Bunun karşılık görmesi, aşkla bağlı olduğum voleybola olan aidiyetimi daha da arttırıyor” tabirlerini kullandı.

EDA ERDEM’İN HAYAT ÖYKÜSÜ

22 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi.

Voleybola 24 Aralık 2000’de Beşiktaş Jimnastik Kulübü altyapısında başladı. 2004 yılında A kadroya yükseldi.

4 dönem oynadığı ve son iki döneminde da kaptanlığını yaptığı Beşiktaş’tan 2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu.

2005 yılından bu yana giydiği Türkiye A Ulusal Kadrosu’nda 300’den çok maçta misyon aldı.

2008 yılından beri Fenerbahçe Spor Kulübü Bayan Voleybol Kadrosu’nda forma giyen Eda Fazilet, A Ulusal Kadro ve sarı-lacivertli ekipte kaptanlık yapıyor.

2021 yılında Milletlerarası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafınca ‘Tarihin En Düzgün 100 Oyuncusu’ listesine seçildi.

ÖZEL ÖMRÜ

1987 doğumlu olan Eda Fazilet, 2021 yılı prestijiyle 34 yaşındadır.

2011 yılında Fazilet Dündar ile evlendi.

Eda Fazilet 1.88 cm uzunluğunda, 75 kilo ve yengeç burcudur.

Toplumsal paylaşım sitesi Instagram’da @edaerdem14, Twitter’da @edaerdem14 kullanıcı ismiyle yer almaktadır.

EDA ERDEM’İN OYNADIĞI EKİPLER

2000-2008 – Beşiktaş
2008-2021 – Fenerbahçe