Bronny James kalp krizinden kurtulur ve hastaneden eve döner

Tory

New member
LeBron James Jr.’ın basketbol antrenmanı sırasında bayılmasından üç gün sonra, Los Angeles’taki Cedars-Sinai Tıp Merkezi’nden bir kardiyolog Perşembe günü “dinlendiği eve taburcu edildiğini” söyledi. Babası LeBron James, sosyal medyada ailesinin “birlikte, güvenli ve sağlıklı” olduğunu söyledi.

LeBron, bir iyimserlik ve aile içi rahatlama gösterisi olarak Perşembe günü başka bir genç basketbol yıldızıyla antrenman yapmak için spor salonuna geri döndü.

Sonbaharda USC basketbol takımına alınan Bronny olarak bilinen genç James, Pazartesi günü üniversitenin Galen Center’da antrenman yaparken kalp krizi geçirdi. İlk olarak yoğun bakımda tedavi altına alındı ve Pazartesi gününden bu yana Cedars-Sinai’de bulunuyor.

Los Angeles İtfaiyesi Perşembe günü, Pazartesi sabahı Galen Center’dan yapılan bir acil durum çağrısının düzeltilmiş bir bölümünü yayınladı.

Görüşmede kimliği belirsiz bir kişi acil tıbbi yardım istedi.

“Dinle, dinle, dinle,” dedi arayan. “Hemen bir ambulans çağırın.”

Bir sevk görevlisi, arayan kişiye tesiste doktor veya kayıtlı hemşire olup olmadığını sordu ve arayan kişi, yakınlarda doktor olmadığını söyledi.

Sevk görevlisi, “Yardım yolda,” dedi. “Biz zaten yoldayız, efendim. İtfaiye, sağlık ekipleri yolda” dedi.

Bronny, USC sağlık personeli tarafından tedavi edildi ve ardından Cedars-Sinai’ye götürüldü.

LeBron James’in genç bir akademi oyuncusuyla yaptığı antrenman çarşamba günü yapılacaktı ancak 18 yaşındaki Bronny’nin bir antrenman seansı sırasında yere yığılması üzerine ertelendi.

LeBron James’in Perşembe günü birlikte antrenman yaptığı genç yıldız, James’in ajansı Klutch Sports’un temsilcileri de dahil olmak üzere ajanlarla görüşmek üzere babasıyla Los Angeles’ta bulunan Massachusetts, Brockton’dan 16 yaşındaki AJ Dybantsa idi.

AJ’in babası ve Boston Üniversitesi’nde polis memuru olan Ace Dybantsa, oğlunun Perşembe günü bir saatlik antrenmanını tamamlamasının ardından LeBron James aracılığıyla telefonda “Adamı hissettim,” dedi. “Yaşadığı onca şeyden sonra ortaya çıktı, iyi bir surat takındı ve çocukla çalıştı. Üşüdüm adamım.”

Massachusetts, Needham’daki St. Sebastian’s’tan Napa Valley, California’daki Prolific Prep’e katılan 1.80’lik bir forvet olan AJ Dybantsa için antrenman seansı, NBA süper yıldızlarıyla galibiyet serisindeki son seanstı.

Bronny ile olanlardan sonra James’in ortaya çıkmasının ne anlama geldiği sorulduğunda AJ Dybantsa, “O umurunda” dedi.

Oğluna ne olacağını bilmiyordum ama fazladan bir güne ihtiyacı olmasına rağmen yine de gelip antrenman yaptı” diye devam etti.

Bronny James ve ailesi de Ohio Eyaleti Teknik Direktörü Chris Holtmann’dan geçmiş olsun dileklerini aldı. Eylül 2022’de, Bronny’nin Los Angeles’taki Sierra Canyon School’daki son yılında, Bronny ve babası, Notre Dame’e karşı bir futbol maçı için Ohio State’i ziyaret etti. Hayranlar, “Bronny’yi istiyoruz” diye bağırdı.

Ohio Eyaleti, Ohio’lu LeBron’un 2003 seçmelerinde genel klasmanda 1 numara olarak doğrudan NBA’e atlamak yerine üniversiteye gitseydi muhtemelen katılacağını söylediği okuldu.

Holtmann, kendisinin ve ekibinin Bronny’yi getirmekle gerçekten ilgilendiklerini söyledi.

Holtmann Çarşamba günü telefonla “Aradıkları şeyle eşleştiğinden emin olmak konusunda gerçekten açık olduğumuz bir durumdu” dedi. “Üniversitede fazla kalmayabileceği bir deneyim olacağını biliyorduk, bu yüzden bu deneyimin harika bir deneyim olmasını istiyorsun.”

Bronny James, birinci yılından sonra NBA taslağı için uygun olacaktı; LeBron’un 2024’te 40 yaşına geldiğinde NBA’e katılacağına dair spekülasyonlar var.

Sierra Canyon’da son sınıf öğrencisi olan Bronny, 14 sayı, 5,5 ribaund, 2,4 asist ve 1,8 top çalma ortalamaları yakaladı. Mart ayındaki McDonald’s All-American maçına aday gösterildi ve burada dış çemberden 5’e 8 şutta 15 sayı attı ve ayrıca 4 asist ve 2 top çalma ekledi.

USC erkek basketbol takımının 5 Ağustos’ta Yunanistan ve Hırvatistan’a 10 günlük bir sergi turuna çıkması planlanıyor, ancak takımın hala seyahat edip etmeyeceği veya Bronny’nin seyahat edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

İsa Jimenez raporlamaya katkıda bulundu.