A Ulusal Erkek Voleybol Kadrosu Finlandiya’da

Oyunmax

New member
2021 CEV Avrupa Şampiyonası’nda gayret edecek A Ulusal Erkek Voleybol Grubu, küme maçları için Finlandiya’ya gitti.

Polonya, Finlandiya, Çekya ve Estonya’nın mesken sahipliğinde 1-19 Eylül’de düzenlenecek şampiyonada çaba edecek ay-yıldızlı ekip, C Kümesi’nde yer alacak. Ulusallar, Finlandiya’nın Tampere kentinde oynanacak küme maçlarında mesken sahibi Finlandiya’nın yanı sıra Rusya, Hollanda, İspanya ve Kuzey Makedonya ile karşılaşacak.

Ulusallar, küme müsabakaları için İstanbul Havalimanı’ndan kalkan tarifeli uçakla Finlandiya’nın başşehri Helsinki’ye hareket etti. Ay-yıldızlılar, buradan da maçların oynanacağı Tampere kentine geçecek.

Havalimanında AA muhabirine açıklamalarda bulunan başantrenör Nedim Özbey, Avrupa şampiyonluğu maksadıyla yola çıktıklarını söylemiş oldu.

Ocak ayından beri Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını aktaran Özbey, “Ocakta elemeleri geçerek finallere kaldık. Akabinde CEV Avrupa Altın Ligi’ni oynadık ve namağlup şampiyon olduk. Avrupa Şampiyonası’na da en düzgün dereceyi almaya gidiyoruz. Kadromuz hazır durumda. Ülkemize en uygun sonuçları getirmek için ant içtik. Hoş haberleri ülkemize duyurmaktan keyifli olacağız.” diye konuştu.

Ay-yıldızlı grubun kaptanı Burak Güngör ise “Kamp devrini bitirdik. Artık seyahat başlıyor ve bir şeyler gösterme vakti geldi. Hazırlıklarımızı hoş yaptık. Yaz başından beri hazırlanıyoruz. Dört aylık bir süre geçti. Gidip adım adım elimizden geleni ortaya koyacağız. İnşallah hoş sonuçlar alacağız.” tabirlerini kullandı.