Yıldız oyuncuların elenmesiyle UConn kadrosunun geri kalanı kendini kanıtlıyor

Tory

New member
1.89 boyundaki Edwards, 16.9 sayı ve 9.4 ribaund ile double-double’a yakın bir ortalama yakalarken daha büyük bir liderliği ele geçirdi. Butler karşısında 20 sayı, 7 ribaund, 4 asist, 3 blok ve 2 top çalma ile oynadı.

Oyuncuların programdaki tüm sakatlıklar nedeniyle biraz “uyuştuğunu”, ancak formda olan oyuncuların “oynayamayanlar için biraz ekstra motivasyon hissettiklerini” söyledi.

Görünüşe göre herkes devreye giriyor. Fransa’dan Fairfield transferi olan Lou Lopez Sénéchal 16.7 sayı ve 47 3 sayı ortalamasıyla oynarken, Macar forvet Dorka Juhasz maç başına 14.5 sayı ve 11 ribaund ile katkı sağladı.

Redshirt genç forveti Aubrey Griffin, Ossining, NY doğumlu, babası Adrian Toronto Raptors’ta yardımcı antrenör ve küçük kardeşi AJ, Atlanta Hawks’ta çaylak, maç başına 13.4 sayı ve 7.1 ribaund ile oynuyor. Aubrey Griffin, geçen sezonun tamamını sırt problemleriyle kaçırdıktan sonra sakatlıkların üstesinden gelmenin yolunu biliyor.

“Geri dönüp takım arkadaşlarıma yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapmak istedim ve bulunduğumuz pozisyonda oraya gidip onlara yardım edebileceğimi biliyordum.”

Takımı Salı günü Connecticut’a 103-58 mağlup olan ve Auriemma ile yılda en az iki kez lig maçında karşılaşan Seton Hall teknik direktörü Anthony Bozzella, Auriemma’nın şimdiden yetenekli oyuncular yetiştirdiğini söyledi.

Bozzella bir telefon görüşmesinde “Bunu her zaman söyledim” dedi. “Tüm zamanların en iyi koçu değil çünkü en iyi oyunculara sahip. O en iyi koç çünkü en iyi oyuncuları yetiştirdi. Oyuncuları gelişiyor.”