San Diego’da birlikte olan Joey Calcaterra ve Sam Scholl, NCAA Finallerinde karşı karşıya geldi.

Tory

New member
HOUSTON – Cumartesi günü Final Four maçının ilk yarısının sonlarına doğru açık bir 3 sayılık atış yapıp Miami defans oyuncusuna akılsız bir oyunun bedelini ödettikten sonra, Connecticut’ın küstah, canlı şutör guardı Joey Calcaterra, Koç Dan Hurley’i yendi. el .

Calcaterra, yol boyunca havlayarak aşağı inmeye devam etti – bir rakibe karşı, kalabalığa karşı, aya karşı mı?

Sam Scholl, tüm Joey California deneyimini izlerken, tek yapabildiği gülümseyip başını sallamaktı.

Bir yıl önce, Scholl ve Calcaterra’nın birlikte belirsiz bir geleceği vardı.

Scholl, 1990’ların sonunda basketbol forması olarak görev yaptığı San Diego Üniversitesi’nde koçluk görevinden yeni kovulmuştu. Ve boğa güreşçileri için dört sezon oynamış olan Calcaterra, onun için orada başka bir şey olduğundan emin olarak transfer portalına yeni girmişti.

Şimdi erkekler kolej basketbolunun en büyük sahnesini paylaşacaklar: Huskies’e anında hücum (ve biraz tavır) sağlamak için yedek kulübesinden gelen Calcaterra ve San Diego Eyaleti koçluk ekibinin bir üyesi olan Scholl, takımları onu durdurmayı planlıyor. Pazartesi gecesi Houston’da ulusal şampiyona için oynayacak.

Sayısız sürprizi ve öngörülemeyen sonları olan bu dağınık, tepetaklak 1. Klasman erkekler turnuvasında, belki de Calcaterra ve Scholl’dan daha iyi rol modeller yoktur. Scholl, mezuniyetini kutlamak için geçen Mayıs ayında Calcaterra’yı yemeğe davet ettiğinde, hayal ettikleri en havalı yol bile buna dahil değildi.

Scholl, “Geçtiğimiz üç hafta içinde, bir yılın en düşük seviyesinden en yüksek noktasına kadar çok sayıda duygusal an yaşadım. “Şans bulacağımızdan daha yükseğe çıkamazsın.”

UConn’un soyunma odasının dışındaki bir duvarda Calcaterra’nın büyük bir resminin yanında yeni takımının teçhizatıyla Scholl ile fotoğraf çektiren Calcaterra, “Dünyanın nasıl çalıştığını görmek çılgınca,” dedi.

Calcaterra, Scholl’un görevden alınmasından üç gün sonra 9 Mart 2022’de transfer portalına girdi. San Diego’nun yeni teknik direktörü Steve Lavin ile bir araya geldi ancak geri dönmeyi reddetti. Weber State, UC Riverside ve Illinois Chicago hakkında bir şeyler duydu ama onu daha iyi bir yerin beklediğine ikna oldu. Bu yüzden bekledi. Ve bekledi.

Calcaterra, “Zor birkaç ay oldu,” dedi. “Bazen ailem kendimi bazı yerlere adamam gerektiğini düşündü. İçimden bir ses ‘Yapma’ diyordu. Biraz bekle.'”

Nihayet, haziran başında, kadrolar neredeyse dolduğunda, Vanderbilt aradı. Ve sonra Connecticut da. Hurley’nin açık bursu vardı ve ateş edebilen ve korkuyla oynamayan birini arıyordu. Ancak Calcaterra’ya sahaya çıkacak kadar iyi olduğundan emin olmadığını söyledi.

Calcaterra hemen bir uçağa bindi.

“Bu seviyede oynamak için gerekenlere sahip olduğumu biliyordum ve bunun ne hakkında olduğunu görmek istedim” dedi. “Orada sadece bir gece geçirdim ama ihtiyacım olan her şeyi gördüm. Bir antrenmana katıldım ve yoğunluğu gördüm – dinlenme yok, dinlenme zamanı yok. Potansiyelimi en üst düzeye çıkaracağımı biliyordum.”

Ertesi gün kabul etti.

Calcaterra’nın ilk yaz eğitim seanslarından birinde, Hurley ona Joey California lakabını takmıştı; bu, ayak parmaklarının arasında kum olan rahat bir sörfçü görüntüsünü çağrıştırabilirdi – Calcaterra’nın olmadığı her şey. Calcaterra, “Muhtemelen ilk kez, bana ne dedi?” diye düşündüm. “Ama o söylemeye devam etti.”

Sosyal medya kısa sürede işini yaptı ve şimdi bir Joey California kapüşonlu ve tişört serisi var. (The New Haven Register’a göre, San Francisco’nun kuzeyindeki Novato, California’daki arkadaşlar ve komşular, ebeveynlerine Richie ve Wendy, California diyorlar.)

Calcaterra’yı başka bir yere bakmaya teşvik ettiğini de sözlerine ekleyen Hurley, “Bir koruma açısından, o tam olarak yedek kulübesinde olmasını isteyeceğiniz türden bir oyuncu – kendine güvenen, silahşör, başına buyruk” dedi. rotasyona girebilirdi.

San Diego Eyalet koçları, Huskies oyuncularına keşif raporları sağladığında, Scholl, Calcaterra hakkında rapor verdi. Aztecs’e Calcaterra’nın öldürücü atışları hakkında bilgi verdi – takımın en yüksek yüzde 44’ü 3 sayılık yayın gerisinde – ve ayrıca bir rol oyuncusu olmasına ve maç başına ortalama 14 dakika sürmesine rağmen utangaç olmadığını söyledi.

Scholl, “Joey büyük atışı yapacak” dedi. “Korkusu yok. O andan asla korkmadı.”

Scholl, son 12 ayda, Atlanta’da gezici bir turnuvada ilk kez tül gibi, enerjik bir lise ikinci sınıf öğrencisi gördüğünden bu yana geçen sekiz yılda olduğundan daha fazla bu güveni takdir etmeyi öğrendi.

Görevden alındıktan sonra kendine olan güveni sarsıldı. Gergin mesajlar ve telefon görüşmeleri yatıştıktan sonra günler haftalara, haftalar aylara dönüştü ve Scholl işsiz kaldı. Sözleşmesinin son yılında borçlu olduğu için para sorun değildi ama kariyerine olan güveni önemliydi.

Son olarak, Temmuz ayı başlarında, San Diego Eyalet Koçu Brian Dutcher Scholl’u aradı ve okulun yılda 37.440 dolara yarattığı bir “basketbol performans danışmanı” olarak katılmasını önerdi. Bir can simidi olduğu ortaya çıktı.

Scholl, “Kovulduğunuzda, bunu kabul etmemek zor çünkü yeterince iyi değildiniz,” dedi. “Bu harika koç ekibinden bir şeyler öğrenme şansı için, bu ekibin ve programın bir parçası olun, biraz sarsıldığında özgüveniniz artıyor.”

Ve böylece Scholl, Cumartesi gecesi geç saatlerde oradaydı, Lamont Butler’ın Aztekleri şampiyonluk maçına gönderen vızıldayan şövalyesinin coşkusuyla hâlâ uğuldamaya devam ediyordu. Bir sonraki rakiplerini araştırmak için Aztek yardımcı koçu JayDee Luster ile basın sırasında oturdu.

Sonra tanıdık bir sahne gördü: Calcaterra bir üçlük attı ve dünyanın bilmesini sağladı. Söylediklerini açıklamak istemeyen Calcaterra, Scholl’un birkaç teknik veriden fazlasını topladığını belirterek neden güldüğünü anlıyor. Calcaterra, “Geri dönüşleri olduğundan eminim,” dedi.

Bu hafta Scholl için birçok kişiden biriydi.

Scholl, “Joey’nin savunma avukatına ‘Oynama çünkü sana bunu ödeteceğim’ dediğini düşünüyorum” dedi. “Joey’nin her zaman söyleyecek bir şeyi olma eğilimi var – neredeyse her an.”