Filenin Sultanları adım adım gayeye gitmek istiyor

Oyunmax

New member
Milli Bayan Voleybol Kadrosu oyuncuları Simge Aköz ile Hande Baladın, 2022 FIVB Dünya Şampiyonası ile ilgili konuştu. Ağır bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirten Simge Aköz, “İtalya’da son katıldığımız hazırlık turnuvasında yapmak istediklerimizin birçoklarını alana yansıttık. Bu da Dünya Şampiyonası öncesi bize moral verdi ve nelerle karşılaşabileceğimizi gözlemlemek açısından âlâ oldu. Şampiyonada her maça önemli bir biçimde hazırlanacağız. Umut ediyorum ki hoş sonuçlara imza atarız.” sözlerini kullandı.

“HER MAÇA HAZIRIZ” MESAJI

Polonya, Dominik Cumhuriyeti, Güney Kore, Tayland ve Hırvatistan ile yer aldıkları B Grubu’nu pahalandıran ulusal libero, “Grupta hoş maçlar olacak. Bu kümenin ortasında kadromuz fazlaca güzel pozisyonda. Umut ediyorum ki küme maçlarını hiç bir kayıp yaşamadan atlatırız. Büyük bir konsantrasyonla her maça hazırız.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ EN GÜZEL FORMDA TEMSİL EDECEĞİZ”

Beklentilerin farkında olduklarına vurgu yapan Simge Aköz, bu evreyi yenilgisiz geçirmek istediklerini paylaştı. Ulusal voleybolcu Hande Baladın, Dünya Şampiyonası’na hazır olduklarını belirterek, Türkiye’yi en uygun biçimde temsil edeceklerini söylemiş oldu. 2018’de Japonya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda istedikleri performansı sergileyemediklerini hatırlatan Hande şunları kaydetti:

“Önümüzde fazlaca büyük bir fırsat var. Elimizden geleni yapacağız. Hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Hala eksiklerimiz üzerinde çalışıyoruz lakin bizi memnun eden noktaları da gördük. ‘Filenin Sultanları’ olarak en düzgün biçimde ülkemizi temsil etmek istiyoruz. Umarım başarılı bir Dünya Şampiyonası olur ve hoş bitiririz. Daha evvelki turnuvalarda bu biçimde ileriyi düşündüğümüz için tahminen de biraz sorunlar yaşadık. Maç maç gideceğiz. Turnuvanın sonunu düşünmek istemiyoruz.”