Erken bir iptal, Villanova yıldızı Maddy Siegrist için motive ediciydi

Tory

New member
Maddy Siegrist, telefonunu yakından izlemişti.

O zamanlar yedinci sınıf öğrencisi olan Siegrist, günün erken saatlerinde St. Martin De Porres basketbol takımında şansını denemişti ve koçun o akşam oyuncuları arayıp A Takımına mı yoksa B Takımına mı girdiklerini bildirmesi planlanmıştı. -Ekip yapmıştı. Sonunda Siegrist’in telefonu çaldı. Haberleri beğenmedi: sadece B Takımına girmişti.

Siegrist, gözleri yaşlı ve titreyen dudaklarıyla, başlangıçta daha ciddi bir şey olup olmadığını merak eden ailesine söyledi.

Babası George Siegrist, gülerken “Sorun değil tatlım, yoluna girecek” dedim. “Ve ‘Hayır baba, olmayacak’ gibi.”

2013 yılının o Kasım gecesinde George Siegrist, kızının garaj yolundaki ışığı yaktığını ve yatma vakti gelene kadar fotoğraf çektiğini hatırladı. O kış, alıştırma için yer açmak için o garaj yolunda yoğun kar küremeye başladı. Ertesi yıl, Siegrist A takımına girdi ve o zamandan beri B takımında oynamadı.

Marist’te kolej basketbolu oynayan George Siegrist, “Kariyerinin ilk yıllarında bir dönüm noktasıydı,” dedi. “Bu duygudan hoşlanmadığına karar verdi.”

Maddy Siegrist, “Ben süper rekabetçi bir insanım ve bir daha asla ikinci bir takımda olmak istemedim” dedi.

Şimdi 1.80 boyunda bir Villanova forveti olan Siegrist, Division I’in en iyi oyuncularından biri olarak ortaya çıktı ve bu yılki NCAA kadınlar turnuvasında Villanova’nın ( 28-6), Cumartesi günü 13 numaralı Cleveland State’i (30-4) ağırlıyor. Okulun erkek koçu Jay Wright’ın emekli olması nedeniyle Villanova basketbolunun düşüşe geçtiği bir yılda, Siegrist’in sezonu onu Philadelphia’nın en büyük spor yıldızlarından biri haline getirdi.

Villanova koçu Denise Dillon, “Burada gerçekten biraz gürültü yapmak ve kendimizi profillendirmek için bir fırsat varmış gibi hissettim ve bunun gerçekten dikkat çektiğini biliyorsunuz,” dedi. “İyi bir ürün ortaya koyduğunuzda ve insanların görmek isteyeceği bir yıldızınız olduğunda, insanlar ortaya çıkıyor.”

Philadelphia, çılgın spor hayranlarıyla, özellikle de Eagles ve Sixers gibi profesyonel takımlarıyla tanınır. Hayranlar, yağlanmış direklere tırmanmak ve sokaklarda parti yapmakla ünlüdür. 1980’ler ve 1990’lar boyunca, Temple erkek koçu John Chaney, rekabetçi sezonlar ve birkaç derin turnuva koşusu ile şehrin dikkatini çekti.

Ancak son yirmi yılda, iki erkek basketbol şampiyonası olan Villanova da yerel ilginin bir kısmını topladı. Şimdi okuldaki odak, büyük ölçüde Siegrist’in oyunu nedeniyle kadın programına kaydı. Geçen sezondan sonra emekli olan Wright, “Maddy’ye Sixers’ın davrandığı gibi davranıyorlar” dedi.

Wright, bazı günler ofisine sabah 7 gibi erken geldiğini ve yakındaki kadınlar spor salonundan seken bir basketbol topu sesi duyduğu için penceresinden dışarı bakarak saat 22:00’ye kadar ayrılmadığını hatırlıyor. “Her zaman kimin çok geç veya çok erken orada olacağını kontrol ederdim?” dedi Wright. “Ve o her zaman Maddy’ydi.”

Siegrist’in sezonun en etkileyici maçı, Seton Hall’a karşı 50 sayı attığı zaman geldi. O gece, sayı için direk ve top sürme hareketlerini kullanarak, topun üzerinden bile koşarak ve açmak için keskin dönüşler yaparak hücumda çok yönlülüğünü gösterdi. 50 puanı program ve Büyük Doğu Konferansı için bir rekordu ve Siegrist başarıyı sadece 32 dakikada tamamladı, bu onun için nispeten kısa bir oyun süresi.

Dillon, “Ona sık sık ara veremeyiz,” dedi. Villanova’nın spor enformasyon direktörü tarafından bir oyunda okul rekorunu kırmaya yakın olduğu bildirilmeden önce Siegrist’i nakavt etmişti. “50 yaşına geldiğinde onu dışarıda bıraktık ama ben şaka yollu ‘Burada şansımızı zorlamaya çalışıyoruz’ dedim.”

Bu performanstan sonra, şimdi Knicks için oynayan eski bir Villanova guardı olan Jalen Brunson, Villanova’nın Siegrist’in formasını emekli etmesi gerektiğini söyledi.işi biter bitmez.”

Villanova’nın St. John’s ile bir sonraki maçından sonra, çoğu genç kızlardan oluşan düzinelerce taraftar, kalemler, keçeli kalemler ve kağıtlarla tribünlerin dibine koştu. Siegrist’in imzası için yarışırkengalibiyette 39 sayı ve 11 ribaund attıktan sonra imzaladı.

Siegrist, “O yaşta diğer yetenekli kolej oyuncularını izlerken ne kadar etkileyici olduğumu hatırlıyorum, bu yüzden onlar için harika bir rol model olmak istiyorsunuz,” dedi.

Bu imza arayanlarla aynı yaştayken, St. Martin De Porres üst düzey takımından atıldıktan sonra basketbol kariyerinin bittiğini düşündü. O ve ailesi, yıllar önce o gece telefonun diğer ucunda olan antrenör Jerry Fiore’ye yakın olmaya devam ediyor. Hatta Fiore bu sezon bazı maçlarına katıldı; Kimse bu anı unutmasına izin vermiyor.

George Siegrist, “Biliyorsun, Maddy’nin olduğu oyuncuya dönüşmesine yardım etti,” dedi.