Eğitim ve Araştırma nedir ?

Mihrimah

Global Mod
Global Mod
Egitim ve Arastrma Nedir?

Egitim ve arastrma, ogrenme surecinin iki onemli ksmn olusturmaktadr. Egitim, ogrencilerin bilgiyi ve becerileri edinmesine yardmc olan bir surectir. Ogrenciler, egitim yoluyla farkl konular derinlemesine ogrenirler ve ogrendikleri bilgileri pratikte uygulayabilirler. Arastrma ise, ogrencilerin bilgi duzeylerini gelistirmek icin gerekli bilgileri bulmak ve degerlendirmek icin bir surectir.

Egitim Surecinin Amac

Egitim, ogrencileri bilgi ve becerileri edinmeye sevk eden bir surectir. Egitim, ogrencilerin konusma, okuma, yazma ve matematik becerilerini gelistirmelerine yardmc olurken, ayn zamanda ogrencilerin kulturel ve entelektuel miraslar hakknda da bilgi edinmelerini saglar. Egitim, ogrencilerin hayata daha iyi hazrlanmalarn ve cevrelerinde olanlar anlamalarn saglar. Bu amacla, ogrencilerin hayatn her alannda hakim olmalarn ve ayn zamanda kendi potansiyellerini gelistirmelerini saglamay amaclar.

Arastrma Surecinin Amac

Arastrma, ogrencilerin konusma, okuma, yazma ve diger becerilerini gelistirmek icin gerekli bilgileri bulmak ve degerlendirmek icin bir surectir. Arastrma, ogrencilerin konusunda uzmanlasmalarn, gerekli arastrma yontemlerini ve konuya hakim olmalarn saglar. Arastrma, ogrencilerin kendi alanlarna dair dusuncelerini gelistirmelerine ve cevrelerindeki olaylarn nedenlerini anlamalarna yardmc olur. Arastrma, ogrencilerin konular hakknda kararlar verme yeteneklerini gelistirmelerini saglar.

Sonuc

Egitim ve arastrma, ogrenme surecinin iki onemli ksmn olusturur. Egitim, ogrencilerin bilgi ve becerilerini edinmesine yardmc olurken, arastrma ise, ogrencilerin bilgi duzeylerini gelistirmek icin gerekli bilgileri bulmak ve degerlendirmek icin bir surectir. Egitim, ogrencilerin hayata daha iyi hazrlanmalarn ve kulturel ve entelektuel miraslar hakknda bilgi edinmelerini saglar.