Creighton, San Diego Eyaleti oynadığında kardeşler rekabeti tazeliyor

Tory

New member
LOUISVILLE, Ky. — Kaçınılmaz olarak, Creighton’dan 1,8 metrelik ipeksi, yetenekli bir ikinci sınıf öğrencisi olan Arthur Kaluma’nın San Diego Eyaletinden 1,8 metrelik kompakt, sağlam, izole edilmiş son sınıf öğrencisi Adam Seiko’yu ele geçirdiği bir an olacak. , her biri takımlarını ilk kez Final Four’a götürmek için çaresiz.

Birbirlerine göz yumup vahşice saldırmaları ilk kez olmayacak.

Ne de olsa onlar kardeş.

“Gerçeküstü,” dedi Kaluma, Seiko’nun San Diego Eyaleti’nin birinci sıradaki Alabama’ya karşı 3 puanla başlattığı kargaşayı tünelden izleyerek ve ardından Güney Bölgesi yarı finallerinde Creighton’ın Princeton’ı geride bırakmasına yardım ederken. “Kardeşimi oynarken izlemek ve ardından ona karşı oynama şansına sahip olmak inanılmaz bir deneyim – özellikle bu seviyede.”

En şaşırtıcı olanı, geçen yıl Creighton’ın son iki dakikada 9 sayılık bir açıktan dönüp San Diego State’i Fort Worth’ta bir ilk tur maçında uzatmada mağlup etmesiyle kardeşler ve ailelerinin bunu yaşamış olmaları.

Bu oyun, Kaluma’nın ağabeyi üzerinde birkaç izlenim bıraktığı Lewisville, Teksas’taki eski evlerinin yakınındaki spor salonu olan Coppell ailesinin YMCA’sından çok uzak olmayan bir yerde gerçekleşti.

Kaluma’nın Seiko’yu ilk kez bire bir mağlup ettiği ve aynı zamanda kendisinden beş yaş küçük ve on santim daha uzun olan Kaluma’nın sepete giderken ağabeyine kafa attığı ve bunun sonucunda bir yaranın olduğu kort. Seiko’nun sol göz kapağında dokuz dikişle kapatılması gereken 1/2 inçlik yara.

Cumartesi günü Seiko, “Yara izini hala görebildiğini düşünüyorum,” dedi ve toplanan muhabirlere gözünü kapatarak yarayı net bir şekilde gösterdi.

Kardeşler, kardeşler gibi devam ettiler. Birbirleriyle inanılmaz derecede gurur duyuyorlar ama aynı zamanda diğerinin de haddini bilmesini sağlıyorlar. Kaluma’nın – kardeşinin onu koruyamayacağı, Creighton’ın tekrar kazanacağı şeklindeki – böbürlenen sözlerinin her biri Seiko’ya iletilirken gözlerini devirdi.

Seiko, “Beni trollüyor,” dedi.

Ve geçen yıl ne oldu?

Cuma gecesi geç saatlerde Kaluma, “Bizi nasıl elde ettiğinize dair herhangi bir mazeret duymak istemiyorum,” dedi. “Sonunda maçı kazandık. Artık skoru eşitleme şansları var, bu yüzden bunun olmasına izin veremeyiz. Kardeşime karşı 2-0 olmam gerekiyor.

Ulusal bir sahne alan kardeş rekabetleri son zamanlarda bir şey gibi görünüyor.

Bu yılki Super Bowl’da, Chiefs Eagles’ı yenerken Philadelphia pivotu Jason Kelce ve Kansas City’nin sıkı sonu Travis Kelce yer aldı. Asla doğrudan atış yapmadılar, ancak Nola kardeşler geçen Ekim Ulusal Lig Şampiyonası Serisinde San Diego yakalayıcı Austin, Philadelphia atıcısı olan kardeşi Aaron’a karşı önemli bir gol attığında yaptı. Padres’in maçı kazanmasına yardımcı oldu, ancak seriyi Phillies kazandı.

Pazar günü böyle bir teselli ödülü yoktur.

Daha sonra, kardeşlerin ebeveynleri Patrick ve Eva Ariko ile iki küçük kız kardeşi Abigail (10) ve Anna (8) sırayla kaybedeni teselli edecek ve tıpkı bir yıl önce yaptıkları gibi kazananı kutlayacaklar. Geçen yıl devre arasında koltuk değiştirdiklerinde olduğu gibi, Pazar günkü maça hem San Diego Eyaleti hem de Creighton bölümlerinde biletleri var.

Patrick gülerek, “Bu yıl tarafsız kalabiliriz,” dedi. “Düz beyaz tişörtler ve tribünlerde dik oturun.”

Patrick, 1980’lerin ortalarında Uganda’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti çünkü bir hükümet değişikliğinin ardından artık kendini güvende hissetmiyordu. “Kabileme karşı çalıştırılabilecek biri olarak tanımlandım” dedi. Los Angeles bölgesine yerleştikten sonra Eva ile Ugandalı bir düğünde tanıştı. O zamana kadar iki erkek çocuğu oldu – 1998’de Uganda’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne geldiğinde hamile olduğu Adam ve bir yaşından küçük olan Arthur.

“Ben vuruldum” dedi.

Onunla 2008’de evlenen ve önce Dallas’a, sonra da şimdi yaşadıkları yer olan Phoenix yakınlarına taşınan Eva, “Patrick ve ben böyle olacaktık,” dedi. “Onun için her zaman ‘Seni ne getirirsen götüreceğim’ idi.”

Patrick, çocukları gençliklerinde futbolla tanıştırmıştı, ancak Adam kısa süre sonra basketbol ateşine kapıldı ve Arthur, Adam’ın gençlik maçları sırasında her mola veya devre arasında elinde bir basketbol topuyla sabırsızlıkla sahaya koşarak onu takip etti.

Arthur büyüdükçe ağabeyini izledi – oyunu incelediği ve spor salonunda çalıştığı titizlikle. Arthur, ortaokuldayken Adam’dan top hakimiyetini geliştirmesine yardım etmesini istedi. Böylece Adam, top sürme antrenmanı için Kaliforniya’daki evlerinin ön bahçesine bir dizi koni yerleştirdi.

Arthur, “Bir tatbikatı üç defadan fazla her bozduğumda, oraya gider ve ‘Adamım, bunu asla alamayacaksın’ derdi,” dedi. “Gençken böyle bir şey canını yakıyor.”

Ancak Arthur sebat etti ve Adam San Diego Eyaletine giderken, Arthur liseye girerken erkek kardeşinin yanından geçerek büyüdü. Kısa süre sonra birbirlerine karşı maçlar oynamaya başladılar – ve Arthur’un önlenemez güveni, yerleşecekleri bir gemi bulmuştu.

Kaç yaşında kardeşine vurabileceğini düşündü?

Arthur, “Basketbolu ilk elime aldığımdan beri, onu bire bir yenebileceğimi düşündüm,” dedi. “‘Ah, belki bana sadece birkaç yıl satın alırsın’ sorusu hiç olmadı. ‘Hayır, şimdi sana vurabilirim’ idi.”

Geçen yıl oynamadan önce Arthur, gazetecilere kardeşinin kötü şöhretli bir NBA kazası olan Patrick Beverley gibi sahte savunma oynadığını söyledi. Ve geçen yılki maçta Adam’ı gönderirken ikili bir takım – ve bir faul – berabere kaldıktan sonra Arthur, Adam’a kendisini yönetmek için takviye kuvvetlere ihtiyacı olduğunu hatırlattı.

Eva, “Arthur alıngan olmasına rağmen, kardeşine çok saygı duyuyor,” dedi. “Görmek güzel.”

Patrick, “Adam iyi bir ağabeydi. Arthur’un nerede olduğunu anladı ve bu rekabetçi ruhu öldürmedi, onu besledi ve yönetti.”

Birçok yönden, her iki kardeş de bu noktaya gelmesine yardım ettikleri takımların avatarlarıdır. Altıncı yaşındaki bir oyuncu olan Adam, NCAA turnuvasında kalan en yaşlı takım için 3 sayı atması ve savunması istenen güvenilir bir yedek oyuncudur. Daha özgür bir kanat oyuncusu olan Adam, yüksek oktanlı Bluejays için yarışan üç ikinci sınıf öğrencisinden biridir.

Pazar günü yerini aldığında büyük bir gurur yaşanacağını söyleyen annesi, ön bahçede küçük bir mini basket potasıyla oynayan çocukların anılarının canlanmasını bekliyor.

Bu düşüncelerden bazıları Cuma gecesi başıma geldi.

Tüm kardeşçe sözlere rağmen, San Diego Eyaleti heyecanını yatıştırdıktan sonra, Arthur ailesiyle birlikte kutlama yapmak için sahaya fırladı ve Princeton oynamak için sahaya çıkmadan önce kardeşiyle bir an geçirdi.

Adam ona sarıldı, şans diledi ve ayrıca bir mesaj aldı: “Hazır olsan iyi olur.”