Avustralya’da bakanın üzerine tırmanan örümcek basın toplantısını böldü

GarDaŞ

New member
Avustralya’da bakanın üzerine tırmanan örümcek basın toplantısını böldü Avustralya’da Queensland Eyalet Sıhhat Bakanı Yvette D’ath, eyaletin Brisbane kentinde dün Covid-19 durumuna ait basın açıklaması yaptı.

Bakan D’ath açıklama yaptığı sırada üzerine örümcek tırmandı. Bakanın üstündeki örümceği fark eden gazetecilerden biri ‘Üzerinizde örümcek var’ diyerek bakanı uyardı. Covid-19’a ait konuşmasına orta veren bakan ‘Lütfen biri örümceği üzerimden alabilir mi?’ diyerek yardım istedi. Yanındakiler bakana yardım ederken, bakan da “Açıklama yapmaya devam edeceğim ve üzerimde bir huntsman (Sparassidae örümceği) yokmuş üzere davranacağım, ancak yüzüme yanlışsız gelirse lütfen durumu bana bildirin” dedi. sonrasındasında bakan, örümceğin üzerinden inerek uzaklaşması üzerine Covid-19 bilgilendirmesine devam etti. Olaya ait bir haberi ve imajları ondan sonrasında toplumsal medya hesabından paylaşan bakan D’ath, “Daha evvel basın toplantılarım bölünmüştü fakat bu asla bir örümcek tarafınca olmamıştı” açıklamasını yaptı.

Avustralya Müzesi internet sitesine yer alan bilgilere nazaran, büyük, uzun bacaklı örümcekler olan Avustralya ‘Huntsman’ örümcekleri Sparassidae (eski ismiyle Heteropodidae) familyasına aittir ve konut duvarlarında perde gerisinden fırlayarak insanları korkutan tüylü kelamda ‘tarantulalar’ olarak ünlüdürler.