UConn’dan Paige Bueckers ACL’yi yırttı ve sezonu kaçıracak

Tory

New member
Üniversite Çarşamba günü yaptığı açıklamada, geçen sezonun çoğunu dizinden sakatlanarak kaçıran UConn kadın basketbol yıldızı Paige Bueckers’ın Pazartesi günü sol dizindeki ön çapraz bağını yırttığını ve 2022-23 sezonunu kaçıracağını söyledi.

20 yaşındaki Minnesota guardı Bueckers, geçen sezon sol dizinden geçirdiği ameliyattan sonra yaklaşık üç aylık maçları kaçırdı, ancak Şubat ayında geri döndü ve UConn’u ulusal şampiyonluk maçına taşıdı. UConn yetkilileri yaptığı açıklamada, yeni sakatlığını bir basketbol maçı sırasında yaşadığını söyledi.

Üniversite, 5 fit 11’lik bir genç olan Buckers’ın Cuma günü ameliyat olacağını söyledi.

Bückers, Instagram’da “Bu çok çılgınca çünkü iyileşmek için çok çalışıyorsunuz, kendinizi her zamankinden daha güçlü hissediyorsunuz ve en iyi basketbolunuzu oynuyorsunuz ve ani bir hareketle her şey değişiyor.” “Şu anda buna bir anlam vermeye çalışmak zor ama Tanrı’nın, O’nun yanındayken ne kadar çok şeyin üstesinden gelebileceğinizin bir kanıtı olarak beni kullandığına inanmaktan kendimi alamıyorum.”

Genel olarak, bir ACL yaralanmasının iyileşme süresi en az sekiz aydır.

UConn teknik direktörü Geno Auriemma yaptığı açıklamada, “Paige için hepimiz mahvolduk. “Bu sezon dışında daha güçlü ve daha sağlıklı olmak için gerçekten çok çalıştı ve bu talihsiz bir başarısızlık.

“Paige kesinlikle harika bir basketbolcu, ama o daha iyi bir insan ve takım arkadaşı ve bunun onun başına gelmesi gerçekten talihsiz bir durum. Sahadaki varlığını özleyeceğiz ama bu sezon takım arkadaşlarına rehberlik etmek ve yardımcı olmak için her şeyi yapacak.”

Buckers, UConn’un 5 Aralık’ta Notre Dame’e karşı oynadığı maç sırasında ön tibial plato kırığını ve yanal menisküs yırtığını onarmak için 13 Aralık’ta sol dizinden ameliyat oldu.

Şubat sonunda geri döndü ve UConn’un Final Four’a çıkmasına yardım etti. Yarı finalde Stanford’a karşı bir galibiyette, bir hava atışı mücadelesinde kötü dizinin üzerine indi ve ardından elleriyle yüzünü kapattı.

Buckers o sırada, “Dün gece olanlar gibi bazı şeyler, şu anda daha çok bir acı gibidir ve bunu umursamayabilirsiniz,” dedi. “Sadece gerindim ve mümkün olan en kısa sürede oyuna geri dönebileceğimden emin oldum.”

Finalde Güney Carolina’ya 64-49 mağlup olan Buckers, 14 sayı ve 6 ribaund ile oynadı.

Buckers, 20.0 sayı, 5.7 asist ve 4.9 ribaund ortalamaları ile 2020-21 sezonunda birinci sınıf öğrencisi olarak Associated Press ve Naismith College’da Yılın Oyuncusu seçildi.