Banyodaki vahşeti polis bile fark edemedi! ‘Çocuklarını şeytan olarak görüyordu’

Survivor

Member
Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – ABD’nin New York kentindeki yaşayan 22 yaşındaki Dimone Fleming iki çocuk annesiydi. Üç yaşındaki oğlu Deshawn ve 11 aylık bebeği Octavius’la bir arada Bronx’taki bir apartman dairesinde yaşıyordu. Çocuklarının babası Columbus Canada’da da bir daha bu meskende yaşıyordu lakin Fleming’le evli değildi. Fleming sık sık toplumsal medyada çeşitli paylaşımlarda bulunuyor ve çocuklarının bakımıyla ilgileniyordu.

SABAHIN 6’SINDA FACEBOOK’TAN PAYLAŞIMDA BULUNDU

Her zamanki günü 26 Kasım sabahı bir daha toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Fakat bu sefer sayfasına bütün arkadaşlarını şaşırtan cümleler ekledi. Facebook’taki duvarına sabah 6 civarında “Tanrı tek gerçektir. Tüm yanlış davranışlarımdan ve bu davranışlarımın olumsuz tesirlerinden pişmanlık duyuyorum. Merhametiniz için teşekkür ederim” biçiminde bir yazı bırakan Fleming her insanın başını karıştırmıştı. Bu cümlelere kimse bir mana verememişti. Çok değil yalnızca birkaç saat daha sonra bu yazdıkları bir kere daha akıllara gelecekti.

SÜREKLİ KENDİ KENDİNE ‘BEN NE YAPTIM?’ DİYORDU

26 Kasım akşamına kadar konutta vakit geçiren anne ve oğulları dışarıya adımlarını atmamıştı. Bir gece evvel Fleming ve çocukların babası Columbus Canada şiddetli bir hengameye tutuşmuş, bu tartışmanın kararında Canada geceyi konutun haricinde, otomobilinde geçirmişti. Çocuklarının babasıyla yaşadığı tartışmadan daha sonra sabah saatlerinde Facebook’ta paylaşım yapan Fleming bütün gün boyunca konutta vakit geçirmiş ve dışarıya adımını atmamıştı. Ancak akşam saat 19.00 sularında meskenden sesler yükselmeye başladı. Bu garip seslerden rahatsız olmaya başlayan komşular merak ortasında Fleming’ten geldiği belirli olan çığlıklara dikkat kesilmeye başladı.

Apartman koridoruna çıplak bir biçimde çıkan Fleming kendi kendine konuşuyor, birtakım istikrarsız hareketler sergiliyordu.
Kapılarını açıp Fleming’in başına ne geldiğini çözmeye çalışan komşular hanımın büyük bir şok ortasında olduğunu fark etti ve durumu süratlice gruplara bildirdi. Takımlar olay yerine geldiğinde Fleming komşularının uğraşlarına karşın hareketlerine pürüz olamıyor, daima kendi kendine “Ben ne yaptım?” diyordu. Evden içeri adımını atan polis grupları gördükleri görünüm karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

BANYOYA ADIM ATINCA DEHŞETİ GÖRDÜLER

22 yaşındaki annenin ruhsal açıdan problem ortasında olduğunu fark eden gruplar, hanımı 19.50 civarında gözaltına aldı. Bu esnada meskende bir inceleme başlatıldı. Mutfağa giren takımlar, birfazlaca mutfak eşyasının çakmakla yakıldığını tespit etti. Meskendeki biroldukca eşyanın ziyan gördüğünü fark eden ve bayanın öfke nöbeti geçirdiğini düşünen takımlar süratlice polis merkezine hakikat hareket etti. Tam 30 dakika boyunca süren incelemelerde polis hayli büyük bir kusur yaptı. Bu yanılgıyı ise fakat konuta dönen çocukların babası Columbus Canada fark etti.

Polis takımları konuttan uzaklaştıktan yaklaşık 10 dakika daha sonra meskene adım atan Canada, süratlice daireye adım attı. Saat 19.55 olduğunda banyoya giren Canada, hayatının en büyük şokunu yaşadı. Her iki çocuğu da yırtıcı bir biçimde tekraren kere bıçaklanmış, banyodaki küvet adeta kan gölüne dönmüştü. Çığlıklar eşliğinde komşulardan yardım dileyen baba çocuklarını süratlice hastaneye götürmek istese de minik Deshawn ve Octavius feci biçimde can vermişti.

‘ÇOCUKLARINI ŞEYTAN OLARAK GÖRÜYORDU’

Yapılan incelemelerde iki çocuğun boyunlarından ve gövdelerinden tekraren kere bıçaklandığı tespit edildi. Fleming süratlice polis merkezinde sorgulanmaya başlarken yaşanan dehşet verici olay süratlice basına yansıdı. New York Daily New’s açıklamalarda bulunan çocukların halası Casey Canada, Fleming’in ruhsal meseleler yaşadığını argüman etti. Casey Canada, “Fleming, çocuklarının ‘şeytani’ hareketleri olduğuna inanıyordu. Çocuklardan korktuğunu, onları şeytan olarak gördüğünü sık sık paylaşıyordu” diye herkesi şaşırtan bir açıklamada bulundu.

Çocukların hayatını kaybettiği apartmanın önünde mumlar yakan ve çiçekler bırakan Bronx’lular ise yaşananlara isyan etti. Genç hanımın psikolojisinin yerinde olmadığını söyleyen komşulara nazaran çocukları Dimone Fleming öldürmüştü. Polis ise soruşturmanın devam ettiğini deklare etti. çabucak hemen resmi olarak kuşkulu ilan edilmeyen Fleming’in gözaltında tutulmaya devam edeceği belirtildi.