17 Milyar Adım Sokak Hayvanlarına 7 Ton Mama Oldu

Asian

Member
Adımları bağışa dönüştüren uygulama Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına yalnızca adım atarak dayanak olma fırsatı sunuyor. Sıhhat ve yeterliliği akıllı telefon uygulamasında bir ortaya getiren Help Steps aracılığıyla hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 milyar adım bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan fazla mama ve bakım dayanağı sağlandı.

Nasıl adım bağışlanıyor?

Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki üzere yürüyor, bisiklete biniyor yahut koşuyor. Bu adımlar hem de bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Akabinde akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da muhtaçlık sahibi ferdi yararlanıcılar yahut sivil toplum kuruluşlarına bu uygulama üzerinden bağışlıyor.

Hangi STK’lara bağış yapılıyor?

Help Steps aracılığıyla atılan adımlar Haçiko, Melekler Kenti Derneği, Altın Patiler Sokak Hayvanlarını Muhafaza ve Kurtarma Derneği, Dilsiz Dostlar, DAİMA İSİM ve Nuh’un Gemisi Derneği’ne bağışlanabiliyor. Bu bağışlarla kelam konusu STK’lar ile birlikte hayvanlara bakım ve mama dayanağı sağlanıyor.

10 bin kere dünya tipi atıldı

Help Steps’in Kurucusu ve CEO’su Beğenilen Venedik, uygulamada 1.6 milyona ulaşan kullanıcı sayısıyla 200 milyar adım atıldığını belirtiyor. 10 bin sefer dünya tipine denk gelen bu adımlarla gereksinim sahibi bireylere, STK’lara ve bakıma muhtaç dostlara takviyede bulunulduğunu söyleyen Beğenilen Venedik, “Help Steps’te sokak hayvanlarına olan dayanağın her geçen gün arttığını görmek bizi memnun ediyor. Yalnızca yürüyerek bu uygunluğa ortak olan herkese teşekkür ediyoruz,” diyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.